Fethi Sekin Kimdir

Şehit polis Fethi Sekin İzmir Adliyesinde göstermiş olduğu kahramanlıkla anılmaktadır. 5 Ocak 2017 tarihinde PKK lı teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Fethi Sekin, olası bir faciayı göstermiş olduğu cesaretle önlemiş ve PKK lı teröristleri geri püskürtmüş fakat aldığı mermi yarası ile şehit düşmüştü. Fethi Sekin’in hayat hikayesi ni sizler ile paylaşmak istedik.

Kahraman Şehit Polis Memuru Fethi SEKİN

Halkın gözünde cesaret timsali olan Fethi Sekin insanların gönlünde taht kurdu. Kahraman polis memuru Fethi Sekin Elazğı’ın Baskil ilçesine bağlı Doğancık köyünde 1973 yılında dünyaya geldi. Gösterdiği kahramanlıkla birçok kişinin hayatını kurtaran Fethi Sekin şehadetine yakışır bir şekilde anılmaya ve kalplerimizde yaşamaya devam edecektir. Şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in hayatı özetle şu şekilde geçmiştir.

ŞEHİT POLİS MEMURU FETHİ SEKİN HAYATI

Kahraman Polis memuru Fethi SEKİN 1973 yılında Elazığ’ın Baskil ilçesine bağlı Doğancık köyünde doğdu. İlk – orta ve lise yi memleketinde bitiren Fethi SEKİN Polis Meslek Yüksek okulunu kazandı. 1995 yılında Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek okulundan mezun olan Fethi SEKİN ilk olarak Kilis’te göreve başladı. 1999-2002 yılları arasında Bingöl’de görevini yapan kahraman polis memuru daha sonra İzmir’e tayini çıktı ve 9 yıl kadar İzmir adliyesi önünde görev yapmıştır.

KAHRAMAN FETHİ SEKİN FACİAYI ÖNLEDİ

Yanlarında 2 kalaşnikof ve 8 adet mühimmatı ile birlikte RPG-7 roketatar ayrıca el bombaları bulunan teröristler Adliyenin C kapısına yapmak istedikleri terörist saldırıyı erken fark eden ve önleyerek bir facia Şehit Polis memuru Fethi Sekin tarafından önlendi. Kahraman polis memurunun dikkati sayesinde onlarca insanın hayatı kurtuldu. Kendi canını hiçe sayarak eli kanlı teröristlerin planlarını bozan Şehit polis memuru evli ve 3 çocuk babasıydı. Aynı saldırıda adliyede görevli Musa Can da hayata gözlerini yumdu. Ayrıca 2 sivil, 2 adliye görevlisi, 2 polis memuru ve 3 adet de avukat yaralandı. Emellerine tam olarak ulaşamayan iki adet terörist te olay yerinde öldürüldü.

SAKLANAN HAİNİN HEDEFİ OLDU

Şüphe üzerine durdurduğu araçta bulunan kişilerin silahını fark eden Şehit polis memuru hemen silahına davrandı ve müdahale etti. kahraman polis memuru araçtan inerek yaya olarak kaçan teröristleri bir süre kovaladı. Kaçarken yanlarında getirdikleri bombayı patlatan teröristler ile Sekin arasında çıkan çatışmada Kahraman polisimiz bir tanesini etkisiz hale getirmeyi başardı. Diğer haninin peşine düşen Şehidimiz mermisi bitene kadar çarpıştı fakat bir aracın arkasına saklanan hain tarafından şehit edildi. Allah Rahmet Eylesin…Vatan Sağ olsun…

Yorumlar

Henüz Yorumlanmamış...İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin...!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebar