Adolf Hitler Kimdir

20 Nisan 1889 tarihinde Avusturya’da doğdu. Çoğu kişinin bildiğinin aksine Adolf Hintler bir alman değil aslında kendisi bir Avusturyalı dır, Adolf Hintler eğitim hayatında oldukça başarısızdı bu sebeple ressam olmak istediyse de maalesef güzel sanatlar lisesi sınavlarını da kazanamadı. Birinci dünya savaşının başlaması üzerine gönüllü asker olarak orduya katıldı, Almanya,nın savaşta başarısız olup hüsrana uğramasıyla, Adolf Hintler yanına arkadaşını alıp işçi partisi adını verdiği bir siyasi parti kurdu.

Adolf Hintler kurduğu bu partinin üyelerine kısaca Nazi adını verdi. Seçimleri kaybeden Adolf Hintler kurulan devleti devirmeye kalkıştı fakat başarılı olamadı, kurulan mahkemede tam 10 ay hapis cezası aldı, ama bu yeniliği Adolf Hintleri yıldırmadı 1930 yılında yapılan seçimde kazanarak hayatında ilk defa başarıyla tanıştı. Almanya’nın devrik ekonomisini kısa sürede ayağa kaldırmayı başardı, ve yapmış olduğu bu başarı hayatındaki ibreyi bir kez daha yükselterek makamını cumhur başkanlığına kadar yükseltti.

Adolf Hintler Almanya ordusunu sessiz sedasız gizlice silahlandırarak Avusturya’ya savaş açtı, ordusunu eş zamanlı bir çok farklı noktalara dağılması başarısızlığa sebep oldu. Rusya ordusunu ilerlemesini durdurmayı başaramayan, Adolf Hintler eşi Eva ile 30 Nisan 1945 yılında intihar kararı alarak hayatlarını sonlandırdılar.

Bazı rivayetlere göre eşi kendi içkisine zehir atarak intihar etti, Adof hintlerse şakağına ateş ederek intihar etti, intiharından hemen, önce güvendiği komutanlarına ölümünden hemen sonra cesedini yakmalarını emrini vermişti. Adolf Hintlerin cesedi hiç bir zaman bulunamadı.

Yorumlar

Henüz Yorumlanmamış...İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin...!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebar