Kim Kimdir?

Ali Kuşçu Kimdir

Ali Kuşçu 1403 de Özbekistan’ın Semerkand şehrinde doğmuştur, kuşçu soy ismi genelde merak uyandırır. Bazı rivayetlere göre babası doğancı başıdır, fakat bu bilgi de teyit edilememiştir. Ali Kuşçu ilk öğrenimine Semerkand da başlamış akabinde öğrenimine bursa da Kadı zade rumi’nin yanında devam etmiştir. Kendi dalında başarılı olan Uluğ beyin kendisinden astronomi ve matematik dersleri almıştır,… read more »

Fethi Sekin Kimdir

Şehit polis Fethi Sekin İzmir Adliyesinde göstermiş olduğu kahramanlıkla anılmaktadır. 5 Ocak 2017 tarihinde PKK lı teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Fethi Sekin, olası bir faciayı göstermiş olduğu cesaretle önlemiş ve PKK lı teröristleri geri püskürtmüş fakat aldığı mermi yarası ile şehit düşmüştü. Fethi Sekin’in hayat hikayesi ni sizler ile paylaşmak istedik. Halkın gözünde… read more »

Zenobia Kimdir?

Zonobia çok sevdiği eşini ve üvey oğlunu suikast saldırısı sonucunda 276 yılında kaybediyor. Suriye topraklarında bulunan Palmira İmparatorluğunun başına geçerek tarih yazmaya başladı. Zonobia tahta geçtikten sonra 2 yıl gibi çok kısa bir sürede Roma’nın ilerlemesi durdurmakla kalmamış aynı zamanda Mısır ve Anadoluyu da işgal etmeyi başarmıştır. Zenobia at kullanmaz kendin piyadeleriyle yürümeyi tercih edermiş… read more »

Akşemseddin Hazretleri Kimdir

Akşemseddin Hazretleri Biyografi : Akşemseddin Hazretleri, Hicri 792 yılında Şam’da dünyaya gelmiştir. Miladi olarak 1389 ila 1390 yılları arasında olduğu tahmin edilmektedir. Babası ile Amasya’ya yaklaşık yedi yaşında gelmiştir. Anadolu ya yedi yaşlarında iken geldiği bilinmektedir. O dönemde çocuklar Kuran’ı Kerim’i küçük yaşta ezberliyordu. Aynı şekilde Akşemseddin de küçük yaşta Kuran’ı Kerim’i küçük yaşta ezberlemişti…. read more »

Seyit Onbaşı Kimdir?

Seyit onbaşı balıkesir 1889 da dünyaya gelmiştir, fakirlik için içinde doğmuş ve büyümüştür. 1909 yılında askerlik için çağrılmış ilk görev yeri bilinmemektedir. Tezkeresini almadan balkan savaşları başlamıştır. Bu sebepten dolayı Seyit onbaşı Çanakkale topçu eri olarak görevlendirilmiştir. Seyit onbaşı fiziki yapısı ile dikkat çekmektedir, oldukça görkemli bir yapıya sahiptir. 18 mart 1915 sabah 5.30 sularında… read more »

Kara Fatma Kimdir?

Fatma Seher 1888, Erzurum, da dünyaya gelmiştir. Fatma Seherin eşi askerdir, eşiyle Edirne de ikamet etmiştir, vatan sevgisiyle dolu olan yüreğiyle asker eşinin yanında Sarıkamış ta doğu cephesinde görev üstlenmiştir, ama maalesef eşi savaş sırasında şehit düşmüştür. Eşinin vefatından sonra akrabalarından bir grup müfreze kurmuş ve komuta etmek için başlarına geçmiştir. Fatma Seher Sivas kongresini… read more »

Şehzade Mustafa Kimdir?

Kanuni sultan Süleyman ve Mahidevran Sultanın ilk evlatlarıdır. 1551 yılında Manisa da dünyaya gelmiştir, dedesi Yavuz Sultan Selimin vefatından hemen sonra tahta geçen babasının yanına baş kente gitmiştir, Şehzade Mustafa, 1534 yılında Saruhan Sancak beyi olarak atanmış ve görevine 1541 yılına kadar devam etmiştir. Saruhan Manisa padişah adayı olarak kabul edilen kişilerin görev yaptığı önemli… read more »

Abdülhamid Han Kimdir

Değerli ziyaretçilerimiz sizlere cihan imparatorluğu nun en uzun tahtta kalan padişahlarından birisi olan Abdülhamid Han ‘ın kim olduğunu bu sayfamızda paylaşacağız. Abdulhamid han, Osmanlı devletinin 34. padişahı ve aynı zamanda islam dünyasının da 113. halifesidir. Milli değerlerin kaybolmaması için sonuna kadar mücadele eden Abdülhamid Han 21 Eylül 1842 yılında doğdu. Tahtta yaklaşık olarak 33 yıl… read more »

Adolf Hitler Kimdir

20 Nisan 1889 tarihinde Avusturya’da doğdu. Çoğu kişinin bildiğinin aksine Adolf Hintler bir alman değil aslında kendisi bir Avusturyalı dır, Adolf Hintler eğitim hayatında oldukça başarısızdı bu sebeple ressam olmak istediyse de maalesef güzel sanatlar lisesi sınavlarını da kazanamadı. Birinci dünya savaşının başlaması üzerine gönüllü asker olarak orduya katıldı, Almanya,nın savaşta başarısız olup hüsrana uğramasıyla,… read more »

Sidebar